Tipy na výlety a zajímavosti v okolí

Město Kyjov je známé především díky folkloru, vínu a nezaměnitelné krajině Kyjovské pahorkatiny. Hlavním lákadlem pro přijíždějící turisty je v první řadě vinařská cykloturistika. Kyjovsko je doslova protkáno velkým množstvím značených cyklostezek, které nabízejí krásné výhledy a přírodní scenérie, které jsou typické pro tuto oblast. Pravidelnými zastávkami na těchto trasách bývají právě místní vinné sklepy s posezením, kde se mohou žízniví cyklisté občerstvit a ochutnat také výborná moravská vína.

Sport

„Cyklisté vítáni“ je správné motto ale nenechte se mýlit, veškeré cyklostezky v okolí jsou z větší míry vhodné i pro in-line bruslaře či koloběžky. Dopravním prostředkům se u nás meze nekladou. Město Kyjov nabízí také několik volně přístupných skate parků, biketrialový areál nebo třeba pumptrack s klopenými zatáčkami pro opravdové nadšence.

Cyklostezka Mutěnka, celková délka 14,5 km

Cyklostezka Hovorany – Šardice, celková délka 2 km

Cyklostezka Kyjov – Bohuslavice, celková délka 2,2 km

Cyklostezka Ždánice – Uhřice, celková délka 9 km

 

Další vyžití naleznete také v podobě kolektivních sportů, profesionální hokejbalové hřiště, několik krytých hal pro indoorové sporty všeho druhu nebo tenisové kurty. To vše se nachází v docházkové vzdálenosti od našeho penzionu.

 

Kultura

Kyjovsko je odjakživa spjato s folklorem a tradicemi a lze je vidět na mnoha místech ať už v muzejních expozicích Kyjova, tak i v okolních vesnicích a městech. Pravidelně se zde konají hodové slavnosti nebo třeba Jízdy králů zapsané v dědictví UNESCO. Nejvýznamnější akcí tohoto typu bývá na Kyjovsku Slovácký rok, který se koná jednou za 4 roky, kdy se do královského města sjíždí více jak 2000 krojovaných účastníků, aby předvedli svoje umění a tradice v celo-víkendovém programu pro desítky tisíc návštěvníků.

 

Víno

Jižní Morava a víno neodmyslitelně patří k sobě a jinak tomu není ani na Kyjovsku. Kamkoli se podíváte, všude narazíte na vinné sklepy či samotné vinohrady. Vinařská turistika tu jen kvete a kde jinde ochutnat víno než právě u zdroje. V průběhu roku se v okolí pořádá velké množství koštů vína, degustací a soutěží, které můžete navštívit a ochutnat zde to nejlepší od našich místních vinařů. Rádi Vám poradíme, kteří vinaři mají otevřeno a které akce byste neměli opomenout.